Pobeda vredna prve pozicije u grupi: Partizan dominirao na Kipru, Menig i Rikardo presudili Anortozisu!

Sjajno izdanje srpskog kluba na početku takmičenja u Ligi konferencija

Fudbaleri Partizana su došli do pobede od 0:2 nad ekipom Anortozisa u okviru prvog kola grupne faze Lige konferencija.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su od samog starta bili dominantnija ekipa i jednostavno rečeno imali su više od igre.

Ipak, prvu ozbiljniju priliku na meču su imali domaći igrači u 12. minutu preko Hristodulopulosa, koji je iz daljine pokušao da savlada Popovića, ali je golman Partizana odlično reagovao.

Nedugo zatim Miljković je potpuno neočekivano dobio loptu ispred Lorije, ipak gruzijski čuvar mreže je uspeo da sačuva svoju ekipu.

Nakon toga došlo je do spuštanja tempa u igri obe ekipe, Partizan je ipak bio nešto konkretniji, što se na kraju isplatilo pogotkom u završnici prvog dela igre.

Naime, posle sjajne lopte za Rikarda, napadač crno-belih je prosledio loptu na desno krilo Lazaru Markoviću, koji je pokušao da savlada Loriju. Pošto je golman Anortozisa odbranio, na loptu je natrčao Kvinsi Menig, koji je upisao prvenac u dresu Partizana.

Otišlo se nedugo zatim na pauzu, a utisak na poluvremenu je da srpski predstavnik apsolutno zasluženo ima prednost.

Na startu drugog poluvremena smo videli jednu neprijatnu situaciju, pošto sudija Kjersgard nije dobro video situaciju u kojoj je na ivici šesnaesterca oboren Bibars Natho.

Izvanrednu priliku je imala ekipa Anortozisa preko Miloša Deletića u 63. minutu, pošto je Aleksandar Popović reflesno odreagovao.

Maestralna akcija crno-belih u 68. minutu kada Rikardo uspeva da iskoristi pas saigrača i iz okreta matira danas odličnog Loriju za 2:0.

Samo minut kasnije ponovo je Partizan imao dobru priliku da uveća prednost Partizana, ali ovoga puta golman Anortozisa brani.

Do kraja su fudbaleri Partizana spustili loptu i priveli meč kraj, koji će ih odvesti na prvo mesto grupe B Lige konferencija.

Liga konferencija, 1. kolo

Anortozis – Partizan 0:2 (0:1)

/ – Menig 42, Gomeš 68

Stadion: GSP (Nikozija)

Sudija: Piter Kjersgard (Danska)

ANORTOZIS (3-4-3): Lorija – Korea (od 72. Kalcas), Arajuri, Risvanis – Hušbauer (od 46. Busuladžić), Popović, Artimatas, Anderson (od 50. Avram) – Hristodulopulos, Rusijas (od 46. Deletić), Varda (od 65. Kačarava).

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović – Zdjelar, Šćekić – Marković (od 71. Holender), Natho (od 65. Jojić), Menig (od 64. Jović) – Rikardo (od 82. Terzić).

Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uživo putem portala Objektiv.rs

TOK MEČA:

82′ Morao je igru da napusti upravo Rikardo Gomeš, koji je trpeo bolove do ovog trenutka.

69′ Samo minut kasnije Gomeš je imao sjajnu priliku da postigne drugi gol na meču, ali je ovoga puta gruzijski čuvar mreže odlično reagovao.

68′ GOOOOOOOL! Ko drugi nego Rikardo Gomeš! Centarfor Partizana u svom stilu iz okreta lepim udarcem matira Loriju.

63′ Najopasniju priliku je imala ekipa Anortozisa od početka meča, Deletić je pokušao da matira Popovića, ali je srpski golman skinuo taj pokušaj rivala.

47′ Ozbiljan previd je napravio Piter Kjersgard pošto nije dosudio prekršaj na ivici šesnaesterca za Partizan nakon oštrog prekršaja nad Nathom.

45′ Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME:

45′ Kraj poluvremena.

42′ GOOOOOOOL! Uspeo je Kvinsi Menig da se upiše u crno-belom dresu, pošto je iskoristio odbitak nakon promašaja Lazara Markovića.

36′ Šćekić je imao dobru priliku posle asistencije Gomeša, ali se je Lorija još jednom dobro otklonio opasnost.

32′ Mogao je Kvinsi Menig bolje da iskoristi nepažnju u odbrani ekipe Anortozisa, ali se spetljao.

15′ Strašnu šansu za pogodak je imao Aleksandar Miljković, ipak Lorija je sjajno intervenisao.

12′ Odličnu priliku je imao Anortozis posle šuta Hristodulopulos, ali je Popović odlično reagovao.

6′ Solidnu priliku je imala ekipa Partizana nakon prodora Rikarda Gomeša po levoj strani, ali od svega samo korner.

1′ Utakmica je počela.