Sedmica u Leverkuzenu: Borusija posle preokreta savladala Bajer, Majnc i Volfsburg slavili u gostima

Sjajne utakmice smo imali prilike da gledamo u nemačkoj eliti

Svakako utakmica dana u Nemačkoj je bio susret u Leverkuzenu između domaćeg Bajera i Borusije Dortmund, koji je završen u korist gostujuće ekipe sa 3:4.

Virc je na samom startu utakmice doneo prednost “apotekarima”, da bi Haland izjednačio u 37. minutu.

Samo dva minuta kasnije pogodak Džuda Belingema je poništen zbog faula, a to se brzo obilo o glavu gostima.

Češki napadač Patrik Šik u poslednjim trenucima prvog dela igre donosi novu prednost ekipi Bajera.

Julijan Brant u 49. minutu vraća izjednačenje Dortmundu, ali Dijabi samo šest minuta kasnije donosi novo vođstvo za “apotekare”.

Podigla je ofanzivni pritisak ekipa Borusije, što se na kraju isplatilo. Prvo je Raul Gereiro postigao gol za 3:3, a onda Haland sa bele tačke donosi preokret “milionerima” za novu pobedu.