Ovo ni Hičkok ne bi režirao: Ludnica u finalu Lige šampiona, Sporting “ustao iz mrtvih” i uzeo trofej!

Lisabonska ekipa drugi put u istoriji najbolja u evropskom takmičenju

Sporting je pobednik Uefine Lige šampiona u futsalu, u ponedeljak je u dvorani Višnjik u Zadru u finalu sa 4:3 bio bolji od Barselone nakon preokreta.

Katalonska ekipa je u prvom poluvremenu vodila 2:0, povela je već u prvom minutu susreta, strelac je bio Marsenio, a na 2:0 povećava Ćimbinja u 17.

Sporting se vraća u igru u drugom poluvremenu, u 26. minutu mrežu Barselone je zatresao Ziki, a Erik je četiri kasnije izjednačio. Žoao Matoš u 30. minutu dovodi Sporting u prednost, a šest potom Pani Varela povećava na 4:2. Konačan rezultat postavio je futsaler Barselone, Ferao, koji je pogodio mrežu protivnika u 37. minutu.

Barselona tako nije uspela da odbrani titulu šampiona, a u polufinalu bili su bolji od Kairata 3:2.

Ovo je drugi naslov prvaka za Sporting, nakon 2019. i četvrto finale u poslednjih pet godina. Sporting je u polufinalu pobedio Inter sa 5:2.

Iliev opleo po Asanu: Sramota je da napusti sredinu koja ga je podigla na ovaj nivo!