Crveno-beli moćno izgledaju: Zvezdine rezerve ubedljive protiv Rada, Pavkov sebi asistirao rukom! (VIDEO)

Crvena zvezda večeras je savladala Rad u meču 16. kola Linglong Superlige Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Rad 3:0 (2:0) na stadionu “Rajko Mitić”.

Crveno-beli upisali su svoj 14. trijumf u ovogodišnjem šampionatu, i posle neugodne utakmice u Genku koja se završila trijumfom izabranici Dejana Stankovića nastavili su seriju u domaćem prvenstvu.

Strelci su bili Pavkov 17, Boaći 41 i Spiridonović 59.

Treba istaći da je Zvezda završila meč sa 7 momaka iz omladinskog pogona.

Gol Pavkova definitivno će se pamititi kao jedan od onih spornih sa obzirom na to da je napadač sam sebi asistirao rukom.

Zvezda sada ima 44 boda i i dalje je devet koraka ispred u odnosu na Partizan. U narednom kolu gostuju Zlatiboru u Užicu 6. decembra, ali prethodno će protiv Hofenhajma u četvrtak pokušati i zvanično da overe plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

KRAJ MEČA

Crvena zvezda je završila meč sa čak 7 omladinaca

89′ Marko Lazetić, Zvezdino dete od 16 godina je imao fantastičnu šansu, stativa

80′ Zvezda privodi posao kraju

68′ Odličan pokušaj raspoloženog Spiridonovića, ali njegov udarac prolazi pored gola.

59′ GOOOOOOLLLLLLL!!!!! Spiridonović je pogodio za 3:0

57′ Boaći je imao priliku za 3:0, nakon solo prodora Spiridonovića

52′ Prvi udarac na gol Crvene zvezde i prečka! Odlično je gađao Trifunović iskosa sa leve strane i zatresla se prečka gola Milana Borjana. Trifunović je na poluvremenu zamenio Riznića i doneo dosta agresije napadu Građevinara.

48′ Odličan pokušaj Boaćija sa 18-19 metara udaljenosti, nema gola

46′ Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG DELA

42′ GOOOLLLLLL!!!!! Boaći je pogodio posle skoro godinu dana bez gola, Zvezda vodi protiv Rada sa 2:0

Pavkov je odlično izbacio Spiridonovića na bok, a ovaj nakon “bicikle” uposlio Boaćija koji je pogodio sa pet metara.

24′ U samo 30 sekundi igrači Zvezde su dva puta pali u kaznenom prostoru Rada. Prvo je pao Spiridonović, a onda i Gavrić, ali se sudija Stojanović nije oglasio

22′ Gajić je imao šansu

17′ GOOLLLL!!! Zvezda je povela golom Milana Pavkova. Snažni napadać je u jednom duelu igrao rukom, sudija to nije video i u nastavku akcije matirao Kahrimana.

10′ Ričmond Boaći je uputio pas ka Gavriću koji je bio na levom krilu, ipak lopta mu je išla malo iza leđa, pa se spetljao i u pokušaju da primio poslao je u aut

1′ Meč je počeo

Minut ćutanja prethodio je početku utakmice u čast nedavno preminulom Dijegu Armandu Maradoni.

TOK MEČA

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Degenek, Eraković – Gavrić, Nikolić, Sanogo, Spiridonović – Boaći, Pavkov.

RAD: Kahriman – Stojanović, Đorić, Stojisavljević, Ciger – Busnić, Trninić – Živković, Riznić, Damjanović – Jovanović.

SASTAVI:

Tim Dejana Stanković u odličnom raspoloženju čeka “građevinare”, posle velike pobede u Gentu i praktično osiguranog evropskog proleća.

Takođe, već za četiri dana igra novi meč u Ligi Evrope i planira da napravi dobru uvertiru za duel sa Hofenhajmom u Beogradu.

Crvena zvezda je na prvom mestu SL sa osvojenim 41 bodom. Na poslednjih pet mečeva nacionalnog šampionata, crveno-beli su slavili tri puta i remizirali dva.

Videćemo kako ćemo izgledati Zvezdina odbrana. U postavi su trojica štopera, ali moguće je da će mladi Eraković ponovo biti klasičan levi bek.

Sa druge strane, Rad stiže u komšiluk u teškom trenutku i grčevite borbe za opstanak, bez obzira što je najavio uspon trijumfom u prošlom kolu u Bačkoj.

Ekipa sa Banjice je tek na 18. mestu, istina uz meč manje.

Obračunao se i sa Klintonovima: Maradona je najveća životna predstava koja se odvijala pred celim svetom