Murinjo POBESNEO zbog autsajdera: Arsenal rutinski slavio, Napoli osvojio Baskiju, Bugari potkačili Romu!

U derbiju večeri Politano je doneo trijumf Napolitancima protiv Sosijedada

Arsenal grabi ka nokaut fazi Lige Evrope iz grupe u kojoj realno i ne bi smeo da ima probleme.

Drugu pobedu je ostvario londonski tim – nakon što je slavio protiv Rapida u Beču, sada je opravdao ulogu favorita u duelu sa Dandalkom.

Gosti su na “Emirejtsu” nekako odolevali do finiša prvog poluvremena, a onda su u samo nekoliko minuta položili oružje.

Nketia je pogodio u 42, Vilok u 44, potom i Pepe na startu drugog dela.

“Tobdžije”, ipak, nisu same na vrhu tabele, tu je i Molde.

I Norvežani su slavili drugi put, sada nad Rapidom.

Napoli je pobedio Sosijedad u gostima i anulirao poraz od AZ-a u Napulju na startu.

Bahati Ronaldo nosi sat od 800.000 evra dok pljuje MIZERNO PLAĆENE zdravstvene radnike i mrtve! (FOTO)

Trijumf “azurima” u Baskiji doneo je Politano početkom drugog poluvremena.

AZ je, s druge strane, bio ubedljiv protiv Rijeke u Alkmaru – 4:1, a poslednjih desetak minuta je u hrvatskom timu na terenu bio crnogorski bek Momčilo Raspopopović.

Aleksandar Boljević je dobio 20 minuta u porazu Standarda od Benfike (3:0), dok je razočarala Roma.

“Vučica” je odigrala bez golova na “Olimpiku” sa CSKA iz Sofije.

Milanova serija nepobedivosti je nastavljena i na evropskoj sceni.

“Rosoneri” su bez problema na svom terenu savladali Spartu iz Praga (3:0), upisali drugi trijumf u grupi i napravili veliki korak ka nokaut fazi.

Dijas je u 24. minutu načeo Čehe na pas Ibrahimovića, koji je u finišu prvog poluvremena promašio penal (pogodio je prečku).

Ibra je potom zamenjen, ali problema za velikana nije bilo – Leao je u 57. udvostručio prednost na pas Daloa, a onda je i novajlija iz Mančester junajteda zatresao mrežu.

U Milanovoj grupi, Lil i Seltik su remizirali (2:2), iako su Škoti vodili 2:0.

Neko je morao i da kiksne…

Razočarao je Totenhem.

Žoze Murinjo je kombinovao sastav u Belgiji i to ga je koštalo – Antverpen je slavio golom Refaelova (1:0) posle kiksa Dejvisa.

Kako su igrali Sparsi govori i to da je Murinjo već do 58. minuta napravio svih pet izmena (četiri na poluvremenu), ali ni rezervisti Kejn, Son, Lukas, Lamela i Hejbjerg nisu popravili stvari protiv tima koji vodi Hrvat Ivan Leko.

Veliki bod je osvojio Dinamo iz Zagreba, uprkos dominaciji CSKA u Moskvi.

Na kraju je bilo 0:0, a heroj “modrih” je golman Livaković.

I večeras navija za Zvezdu? Bred Pit je već bio na Marakani i bodrio crveno-bele, a ovo ga je ODUŠEVILO!

Hrvatski šampion je odigrao i drugi meč u grupi bez golova (nakon duela sa Fejnordom u Zagrebu).

A Fejnord je ubedljivo poražen na “De Kajpu” od austrijskog Volfsbergera – 4:1, het-trik je upisao Lindl.

Crnogorski napadač Mihailo Perović je bio na terenu od 87. minuta u dresu Zarje, ali nije uticao na ishod – njegov tim je kod kuće izgubio od Brage 2:1.