Skandal neviđenih razmera: Selektor pred put odbio da vodi reprezentaciju na Mundijal

Ceo raspored putovanja državne ekspedicije Senegala morao je da bude pomeren

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/You Tube@birtv8600

Veliki skandal potresao je nacionalni tim Senegala neposredno pre poletanja na Svetsko prvenstvo 2026. godine, koje zajednički organizuju Amerika, Kanada i Meksiko.

Selektor Pape Tiave odbio je da otputuje sa ekipom na severnoamerički kontinent dok se pravno ne regulišu njegove obaveze. Zvanični ugovor između ovog stručnjaka i Fudbalskog saveza Senegala (FSF) istekao je još tokom februara, a nova saradnja zvanično nije produžena. Bez obzira na administrativni vakuum, Tiave je volonterski vodio popularne “Lavove Terange” u prethodnom periodu, ne primajući nikakvu platu. Izvori iz Dakara prenose da je kormilar Afrikanaca popustio tek nakon hitnog i iscrpljujućeg sastanka sa prvim čovekom Saveza, Augustinom Sengom. Pogledajte OVDE.

Zbog ove neočekivane blokade i internog sukoba, čitav raspored putovanja državne ekspedicije morao je da bude pomeren. Ovakav rasplet izazvao je oštre reakcije tamošnje javnosti, koja otvoreno strahuje da će organizacioni propusti narušiti atmosferu u taboru jednog od glavnih afričkih favorita. Senegal očekuje izuzetno težak zadatak na predstojećem šampionatu sveta u okviru grupe gde su još Francuska, Irak i Norveška.

Aktuelni strateg je preuzeo tim u delikatnom momentu nakon odlaska dugogodišnjeg selektora Alijua Sisea i uspeo da sačuva neophodan takmičarski kontinuitet.

I dalje ostaje nejasno da li je postignut trajni dogovor o ugovoru ili je u pitanju samo kratkoročno primirje radi odlaska na turnir. Ipak, ova situacija jasno pokazuje dubinu jaza i ozbiljnost poremećenih odnosa na relaciji između struke i rukovodstva.

Senegalski fudbaleri na predstojeći Mundijal stižu sa velikim aspiracijama, ali ovakve nesuglasice u administraciji sigurno kvare završnu fazu tempiranja forme.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar