Vanredna situacija u 11 mesta: Pripadnici Sektora za vanredne situacije imali skoro 100 intervencija

Pomoćnik načelnika Uprave za vatrogasno-spasilačke jedinice Miloš Milenković sumirao je trenutnu situaciju

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Youtube printscreen/Tanjug News Agency official

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova i Sektora za vanredne situacije angažovani su na području zapadne, jugozapadne, istočne i delom jugoistočne Srbije, gde je vanredna situacija proglašena u 11 jedinica lokalne samouprave, izjavio je danas pomoćnik načelnika Uprave za vatrogasno-spasilačke jedinice Miloš Milenković.

– Trenutno, kada govorimo o angažovanju Ministarstva unutrašnjih poslova i Sektora za vanredne situacije, radi se o delovima zapadne, jugozapadne i istočne Srbije, ali beležimo intervencije i na području jugoistočne Srbije – rekao je Milenković.

On je precizirao da je vanredna situacija proglašena u Valjevu, opštini Osečina, Loznici, opštinama Mali Zvornik, Krupanj i Vladimirci, kao i na teritoriji Ivanjice, delu opštine Lučani, Sjenici, delu opštine Prijepolje i u Majdanpeku.

– Ako govorimo o periodu od 4. januara do današnjeg jutra, ukupno imamo 99 intervencija na kojima su reagovali pripadnici vatrogasno-spasilačkih jedinica, gde god je bilo potrebe pomogli smo i u vidu donošenja hrane i lekova – naveo je Milenković.

Govoreći o saradnji sa građanima, on je istakao da je komunikacija na terenu dobra i da postoji obostrana podrška.

– Gde god postoji potreba da im pomognemo, mi pomognemo, a takođe i oni pomažu nama. Od izuzetnog značaja su nam informacije koje nam građani daju o prohodnosti putnih pravaca i o ugroženom stanovništvu – rekao je Milenković.

On je dodao da su nadležne službe u stalnoj komunikaciji sa Republičkim hidrometeorološkim zavodom i da se situacija prati na osnovu vremenskih prognoza.

– Na osnovu tih informacija donosimo procene o angažovanju dodatnih kapaciteta, ali za sada ne očekujemo da će doći do nekog naglog pogoršanja – naglasio je Milenković.

Govoreći o budućim merama, Milenković je istakao da je prevencija jedan od ključnih segmenata delovanja.

– Ovih prethodnih sedam dana svakako će poslužiti za analizu kako bismo videli gde se može delovati preventivno. Najveći problemi zabeleženi su u oblasti elektrosnabdevanja i verujem da će nadležne institucije, u saradnji sa drugim organima, raditi na unapređenju preventivnih mera – zaključio je Milenković.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar