Legendarni defanzivac jugoslovenskog fudbala – Faruk Hadžibegić, još ne može da prežali što je rat prekinuo uspon reprezentativnog fudbala početkom devedesetih godina.
Posle Mundijala u Italiji, gde je Jugoslavija ispala na penale u četvrtfinalu od Argentine, selekcija pod vođstvom Ivice Osima se plasirala na EURO u Švedskoj, ali zbog uvedenih sankcija – morala je svoje mesto da prepusti Danskoj, koja je uspela da osvoji pehar.
Hadžibegić je izjavio u podkastu Balkan rules, da do rata uopšte ne bi došlo da se Jugoslavija plasirala u polufinale pomenutog Mundijala u Italiji, prenosi Meridian Sport.
“Da nije bilo rata, bili smo prvaci na sledećem Svetskom prvenstvu u SAD-u 1994. godine. To govorim sa punim uverenjem i rekao bih to pred Bogom i narodom. Da sam dao gol, uveren sam da bismo prošli u polufinale, ne zvuči pretenciozno, ali mislim da kasnije ne bi došlo do rata”.
Podsetimo, SFRJ se tada raspala, a prvo veliko takmičenje na kojem je SR Jugoslavija (sadašnja Srbija) učestvovala – bilo je u Francuskoj 1998. na Svetskom prvenstvu, dok je Hrvatska igrala na EURO ’96.







Komentari (0)