Embid nadigrao Jokića: Denver poražen u Filadelfiji, Srbin ostao bez tripl-dabla!

Bolji nastup tima iz Pensilvanije

Košarkaši Denvera poraženi su na gostovanju Filadelfiji sa 126:119, u spektakularnom meču koji je obeležio MVP duel najboljih centara NBA lige Džoela Embida i Nikole Jokića.

Embid je blistao i meč završio sa 47 poena, 18 skokova i pet asistencija, za 38 minuta, dok je Jokić ostvario učinak od “samo” 24 poena, sedam skokova i devet asistencija, takođe za 38 minuta.

Denver je na poluvremenu imao “plus 15” (73:58), ali je u nastavku Embid bio nezadrživ i doneo trijumf domaćinu.

Denver sada ima skor 34 pobede i 16 poraza, a Filadelfija 32:16.

Atlanta je poražena na domaćem parketu od Los Anđeles Klipersa rezultatom 120:113 uz solidan meč srpskog šutera.

Bogdanović je stao na korak od dvocifrenog učinka i meč završio sa devet poena uz tri asistencije.

Za dva poena je imao 3/4, dok je trojke šutirao 1/4.

Najefikasniji igrač susreta bio je Kavaj Lenard sa 32 poena uz osam skokova, dok je Pol Džordž dodao 23.

Kod Hoksa, Tre Jang je imao 31 poen i 10 asistencija, ali to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz.

Meč je bio prilično izjednačen i sa dosta uspona i padova na obe strane, ali su u završnicu Klipersi ušli sa prednošću i odbili su sve nalete Atlante, te upisali trijumf.

Atlanta je na Istoku na 8. poziciji sa polovičnim učinkom 25-25, dok su Klipersi na Zapadu na 4. mestu sa skorom 28-24.

BONUS VIDEO:

Partizan slavio u crveno-belom Pioniru: Zvezda ispustila šansu da se vrati u meč!