Tretman van svake pameti: Iranci ponovo pisali FIFA i opet su odbijeni

FS Irana je izrazio nezadovoljstvo

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Youtube/Arena Sport TV

FS Irana drugi put je zatražio od FIFA da omogući ekipi dva dana prisustva na tlu SAD, konkretno u Los Anđelesu, kako bi igrači imali dovoljno vremena da se adekvatno pripreme za utakmicu sa Belgijom u okviru 2. kola grupe G.

FIFA je i ovaj zahtev Iranaca, kao i onaj prethodni pred meč sa Novim Zelandom, odbila.

Podsetimo, SAD su dozvolile Irancima samo 24 sata boravka na tlu SAD tokom igranja mečeva Mundijala, dok je njihova baza u Tihuani, Meksiko.

Tako su fudbaleri ove azijske države u tom kratkom vremenskom okviru morali da doputuju na mesto odigravanja utakmice (sa Novim Zelandom), odigraju utakmicu i potom se vrate za Meksiko.

Ovakav tretman je, naravno, van svake pameti, otuda su se Iranci ponovo obratili FIFA međutim odgovor je bio isti – na snazi ostaju 24 sata da ekipa odigra utakmicu i vrati se u svoju bazu.

U saopštenju, FS Irana je izrazio nezadovoljstvo i potvrdio da je uložio protest zvaničnim kanalima. Istu žalbu Iranci su pisali i nakon što su odbijeni pred meč sa Novim Zelandom.

Iranske vlasti u isto vreme tvrde da 15 članova delegacije, uključujući igrače, trenere i zvaničnike, nije dobilo dozvolu za ulazak u Sjedinjene Države, takođe tvrde i da su Sjedinjene Države poništile vize povezane sa FIFA akreditacijama kako bi minimizirale prisustvo iranskih navijača na utakmicama Svetskog prvenstva.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar