Real preživeo opsadu Baskijaca: Madrid će večeras slaviti Karima Benzemu! (VIDEO)

Samo jedan pogodak je odlučio pobednika na "Santjago Bernabeuu"

Fudbaleri madridskog Reala došli su do minimalne pobede od 1:0 na svom stadionu protiv nezgodne ekipe Atletik Bilbaa u okviru zaostalog 9. kola španske La Lige.

“Kraljevski klub” je u meč sa starim rivalom ušao kao veliki favoriti, a na kraju im je samo jedan pogodak bio potreban da dođu do trijumfa.

Junak je ponovo Karim Benzema. Čudesni Francuz je iskoristio šansu koja mu se ukazala u 40. minuti i postigao je gol za 1:0.

Prethodno je Luka Modrić šutirao, ali je to bilo veoma traljavo i loše, srećom je Benzema bio na pravom mestu u pravo vreme.

U drugom poluvremenu i Atletik je ima svoje šanse. Imali su nekoliko opasnih situacija pred golom Reala, ali do gola nisu mogli.

Real je tako upisao veoma bitna tri boda. Sa njima su još više učvrstili prvo mesto na tabeli i sada su sedam bodova ispred gradskog rivala Atletiko Madrida.