Marakana, dom najbolje ekipe na planeti: Crvena zvezda je vlasnik nestvarnog fudbalskog svetskog rekorda!

Poslednji put Zvezda je doživela poraz u Superligi pre oko godinu i po dana, 14. juna 2020

Crvena zvezda može da se pohvali svetskim rekordom po broju mečeva bez poraza u domaćem prvenstvu, naravno, ako se gleda samo aktuelni period.

Sajt “Gracenote“, koji se bavi statistikom, objavio je da je Zvezdin niz od 50 mečeva bez poraza u domaćem šampionatu (45-5-0) najduži u svim prvenstvima na planeti.

Poslednji put Zvezda je doživela poraz u Superligi pre oko godinu i po dana, 14. juna 2020, kada je u okviru sezone 2019/20 gostovala ekipi TSC-a i izgubila rezultatom 1:2. Strelci za domaćina bili su Boris Varga u 12. i Nenad Lukić u 18. minutu, dok je jedini strelac za crveno-bele bio Nemanja Milunović u 78. minutu.

Od tada, izabranici Dejana Stankovića nisu osetili gorčinu poraza, što je zaista podatak za ponos i diku.