Srbija preživela i pobedila Luksemburg: “Orlovi” golom Vlahovića ostali u trci za Katar!

Nije sve izgledalo najbolje danas, ali najbitnije da je ostvarena pobeda

Fudbaleri Srbije su uspeli da ostvare pobedu na neugodnom gostovanju ekipi Luksemburga od 0:1 u okviru kvalifikacija za Mundijal u Kataru 2022. godine.

Odmah na startu utakmice Filip Kostić je imao izuzetnu priliku za pogodoak, ali je Entoni Mori odlično reagovao.

Posle samo dva minuta Tadić se našao u gol šansi nakon sjajne duge lopte iz poslednje linije, ali nije dobro prihvatio loptu.

U nastavku je Srbija bila svakako opasniji rival, možemo da izdvojimo još šansu Vlahovića u 19. minutu kada je zamalo bio neprecizan.

Naravno situacija koja je obeležila ovaj deo meča dogodila se u 47. minutu, kada se glavni akteri bili Dušan Tadić i Entoni Mori.

Golman Luksemburga je udario po nogama srpskog kapitena, nakon čega je Tadić pao u šesnaestercu, ali sudija nije pokazao na jedanaesterac.

Nakon prelgeda snimka u VAR sobi, nemački arbitri zaduženi za to nisu signalizirali da je u pitanju penal. Ovim potezom je Srbija ozbiljno oštećena.

Početak drugog poluvremena, kao i uvodnih dvadesetak minuta Srbija je imala potupno nejasan energetski deficit. U tom periodu nismo vdeli nikakve šanse na obe strane.

Na pogodak smo čekali punih 67. minuta kada je Vlahović nakon dobre lopte Miloša Veljkovića uspeo da zatrese mrežu Morija.

Već u 75. minutu Srbija je mogla da udvostruči prednost nakon kornera, ali je sjajan šut Sergeja Milinkovića Savića odbranio Entoni Mori.

Do kraja susreta Luksemburg je pokušavao da izjednači rezultat i postigne gol, ali je većina šansi bilo bezopasno.

Ovom pobedom Srbija je ostala u igri da na kraju kvalifikacija završi kao prvoplasirana i obezbedi direktan plasman na Svetssko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Sva dešavanja sa meča možete da pratite uz naš “lajv-blog”.

TOK MEČA:

90′ Kraj utakmice!

90+2′ Vlahović je postigao pogodak, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji pa je isti poništen.

85′ Imala je Srbija još nekoliko dobrih šansi, ali je mreža Morija mirovala.

75′ Izglednu priliku za pogodak nakon centaršuta Tadića je imao Milinković Savić, ali je Mori bio dobro postavljen.

67′ GOOOOOOOL! Srbija je uspela da dođe do prednosti pogotkom Vlahovića!

54′ Dosta loših i letargičnih uvodnih desetak minuta u nastavku meča, Srbija ne stvara šanse.

45′ Sudija je označio početak drugog dela igre! Dragan Stojković je odlučio da u svlačionici ostavi Filipa Đuričića i Strahinju Pavolovića, dok su na terenu sada Nemanja Radonjić i Uroš Spajić.

Drugo poluvreme:

45′ Kraj poluvremena!

45+2′ Sporni detalj meča kada je Entoni Mori oborio Dušana Tadića u šesnaestercu, ali sudija nije dosudio čist jedanaesterac.

34′ Najopasniju priliku za Luksemburg na meču je imao Sebastijan Til nakon povratne lopte Borhesa, ali je lopta preletela gol.

30′ Oseća se kako pogodak visi u vazduhu, ali još uvek nije bilo konkretne prilike.

19′ Dobru priliku je imao Vlahović nakon ubacivanja, ali je zamalo promašio.

16′ Luksemburg je uspeo nekako da umrtvi agresivnu igru Srbije sa početka utakmice.

4′ Još jednu izuzetnu šansu je propustila Srbija, ovoga puta Tadić nije dobro prihvatio dugu loptu iz poslednje linije.

2′ Sjajnu priliku je imao Filip Kostić gotovo na samom startu utakmice, ali je dobro reagovao Mori.

1′ Utakmica je počela!