SRBIJA JE OLIMPIJSKI ŠAMPION: Pala je Grčka u finalu, “delfini” su najbolji na planeti!

Kakav kraj zlatne generacije

SVE JE GOTOVO, SRBIJA JE NAJBOLJA NA SVETU!

Izabranici Dejana Savića slavili su u finalu OI protiv reprezentacije Grčke rezultatom 13:10 i tako odbranili titulu šampiona.

Silovito su naši momci ušli u ovaj susret, znali su da će osvojiti zlato, pogotovo nakon onog polufinala protiv Španaca.

Brzo su napravili prednost od 6:3, međutim, onda je usledio pad u igri našeg tima, što su Grci iskoristili i vrlo brzo uneli neizvesnost u finale.

Za par minuta su sustigli tri gola zaostatka i došli na 7:7, ali je u samom finišu prvog dela Prlainović pogodio i doneo novu prednost našoj reprezentaciji.

Ipak, drugo poluvreme donelo je sjajnu igru Srbije, a poslednja deonica je rešila sve dileme.

Srbija je slavila sa 13:10 i potpuno zasluženo došla do zlatne medalje i pokazala da je najbolja reprezentacija u istoriji ovog sporta.