Svedoci smo godinama unazad da sudije u NBA lige nisu na nivou na kom je sam kvalitet košarke u najjačoj sportskoj organizaciji na svetu.
Tačno, došlo je do određenih izmena još od kraja prošle sezone, ali čini se da ih sudije donose nekako isihitreno bez prethodnog promišljanja.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Na primer, evidentno je da je povećan broj faula u napadu, ali to nije zbog toga što su igrači koji napadaju agresivniji ili nepažljiviji, već zbog nove instrukcije sudijama da obrate pažnju na taj segment igre. Ipak, utisak je da apsolutno preteruju sa suđenjem faulova u napadu, što u ovoj situaciji nije slučaj.
Jedna od poslednjih spornih situacija desila se sinoć na meču Golden Stej Voriorsa i Los Anđeles Lejkersa, koji je aktuelni šampion dobio sa 117:91.
Naime, Stef Kari je na jedan karakterističan način pokušao da iznudi faul za tri slobodna bacanja, tako što se telom bacio na Denisa Šrudera.
Nemac je uspeo da izbegne prvi kontakt, ali je u Karijevom izbačaju lopte dobio njegov lakat u zube, nakon čega je završio na parketu.
Na iznenađenje svih prisutnih dosuđen je faul za tri slobodna bacanja umesto faula u napadu, koji je bio evidentan zbog udarca laktom.
Kari ostao bez rekorda: Pogledajte kako je košarkaš Kingsa prestigao čuvenog trojkaša! (FOTO+VIDEO)







Komentari (0)