Ipak ništa od čuda u Pioniru: Zvezda preokrenula rezultat, pa ispustila pobedu!

Nesrećan poraz srpskog evroligaša

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od ekipe Zenita iz Sankt Petersburga 74:75 u okviru 25. kola Evrolige.

Izabranici Dejana Radonjića su odlično otvorili meč, ali je brzo stigao odgovor ruske ekipe.

Odličnim napadaima Zenit je već u prvoj četvrtini uspeo da dođe do dvocifrene razlike, da bi na kraju bilo šest razlike.

Gosti su nastavili sa sjajnom igrom u drugoj četvrtini, a u jednom trenutku imali su ogromnih +15.

Zvezda je u drugom poluvremenu krenula da igra čvršće i da koristi šanse u napadu pa se u samu završnicu ušlo sa svega 5 poena prednost za Zenit.

Ekipa Dejana Radonjića je nastavila sa dobrom igrom u poslednjoj četvrtini kada je došla do svog prvog vođstva od samog starta meča.

Na tri minuta do kraja rezultat je bio nerešen 69:69, da bi na kraju meč prelomio trojkom Kevin Pengos.

Najefikasniji igrač u domaćoj ekipi bio je Džordan Lojd sa 21 poenom, dok ga je pratio Ognjen Dobrić sa 13 poena.

Na drugoj strani najviše poena je postigao Kevin Pengos, čak 25.

Posle osvajanja Kupa, Zvezda se okreće ka Evroligi: Težak ispit u Evropi sa desetkovanom ekipom