Francuske zdravstvene vlasti potvrdile su danas prvi slučaj ebole u zemlji od početka aktuelne epidemije, kod lekara koji se nedavno vratio sa humanitarne misije u Demokratskoj Republici Kongo.
Ministarstvo zdravlja Francuske saopštilo je da je zaraženi pacijent smešten u specijalizovanu zdravstvenu ustanovu i stavljen u izolaciju, dok su nadležne službe pokrenule proceduru identifikacije i praćenja svih osoba koje su bile u kontaktu sa njim.
Prema proceni francuskih vlasti, rizik od širenja zaraze među stanovništvom Francuske i ostatka Evrope trenutno je nizak.
Podaci Svetske zdravstvene organizacije pokazuju da je u aktuelnoj epidemiji ebole u Demokratskoj Republici Kongo zaraženo više od 1.000 ljudi, dok je najmanje 267 osoba preminulo.
SZO je navela da je broj potvrđenih slučajeva tokom prvog meseca epidemije najveći zabeležen u dosadašnjim izbijanjima ove bolesti.
Iz kabineta francuskog premijera saopšteno je da vlasti pažljivo prate razvoj situacije i preduzimaju sve neophodne mere radi sprečavanja eventualnog širenja infekcije.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)