Aman kupio 100 odsto udela u DIS-u: Formiran trgovinski lanac sa 5.000 zaposlenih

Ovom akvizicijom nastao je najveći domaći trgovinski lanac, navode iz ove kompanije

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen

Kompanija Aman doo iz Beograda postala je vlasnik 100 odsto udela u PTP DIS d.o.o. iz Krnjeva, nakon devet prethodnih akvizicija trgovinskih sistema u Srbiji.

– Ovom akvizicijom nastao je najveći domaći trgovinski lanac, sa više od 5.000 zaposlenih i godišnjim prometom većim od 600 miliona evra – saopštila je kompanija Aman.

Tokom 35 godina poslovanja na tržištu Srbije, Aman doo je preuzeo trgovinske sisteme: Linija Vandini, SOS Marketi, Višnjica Dućani, Sreten Gudrić marketi u Užicu, Interex, Samald Komerc u Novom Pazaru, Orion u Leskovcu, Alfa u Jagodini i Prehrana u Somboru.

– Verujemo da je ovo početak još uspešnije zajedničke priče, sa jasnom ambicijom da budemo još bolji za naše zaposlene, kupce, partnere, kao i širu društvenu zajednicu – navodi se u saopštenju kompanije Aman doo.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar

Izdvojeno za vas