Moguće PONOVNO UVOĐENJE MERA ako situacija ne bude pod kontrolom

Kada se ukine vanredno stanje, kaže premijerka, i dalje će na snazi biti mere opreza

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: TANJUG/ TARA RADOVANOVIC

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić kaže da je optimista kada je reč o sprečavanju širenja korona virusa i nada se skorom ukidanju vanrednog stanja, kao što je najavio predsednik Aleksandar Vučić.

Ona je na TV Prva rekla da je u toku ublažavanje restriktivnih mera, ali i upozorila da, ukoliko se brojevi novozaraženih ne budu i dalje smanjivali, mere biti ponovo uvedene.

“Imamo ohrabrujući trend. Najvažnija je lična odgovornost. Kako relaksiramo restriktivne mere ublažavamo, ljudi treba da imaju visok stepen lične odgovornosti kako ne bi se širio virus”, rekla je Brnabić.

Kada se ukine vanredno stanje, kaže premijerka, i dalje će na snazi biti mere opreza poput nošenja maski, pojačane higijene i dezinfekcije i zaštine opreme.

“Biće to naša nova normalnost”, kaže Brnabić.

Navela je da će zabrana kretanja biti ukidanje kada se ukine vanredno stanje, da postoji plan za otvaranje aerodrome.

“Imamo plan za to i za međunarodni, gradski i međugradski prevoz. Na kraju otvaranje granica”, rekla je predsednica Vlade.

Kaže da će biti nastavaljeno testiranje na novi korona virus, a da će danas broj testiranih preći 100.000.

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Vučić će večeras saopštiti tačan datum UKIDANJA VANREDNOG STANJA!

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar