Život Bajerna bez Levandovskog se ne menja: Pet komada Lajpcigu, prvenac Manea!

Bajernu je ovo šesti trofej u Superkupu u poslednjih sedam sezona

Bajern Minhen nastavio je svoju vladavinu nemačkim fudbalom.

U meču Superkupa Nemačke, tim iz Bavarske savladao je RB Lajpcig sa 5:3 (3:0).

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će Bavarci još jednim peharom otvoriti sezonu.

Džamal Musijala je u 14. minutu doneo prednost Bajernu, da bi u 31. minutu Sadio Mane postigao prvi gol za klub na zvaničnim mečevima.

Tačku na sve dileme praktično je stavio Pavar koji je pogodio pred sam kraj poluvremena na asistenciju supertalentovanog Musijale, koji bi mogao da eksplodira ove sezone.

U drugom poluvremenu, Lajpcig je uspeo da nametne svoj ritam i smanji preko Halstenberga u 59. minutu.

Ipak, asistent kod drugog gola Bajerna Serž Gnabri u 65. minutu je iz odbitka pogodio za 4:1.

Enkunku je bio strelac drugog gola za Lajpcig iz penala u 77. minutu, da bi u poslednjem minutu Dani Olmo nakon kontre smanjio na 3:4.

Duboko u nadoknadi, Liroj Sane je postavio konačnih 3:5.