Zvezda u velikom stilu srušila Lalata i Radnički: Blistao Srnić, Motika upisao prvenac!

Ovom utakmicom je završen prvi deo šampionata

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Radnički iz Kragujevca sa 4:1 u meču 30. kola Superlige.

Ovim trijumfom su izabranici Dejana Stankovića i definitivno zakazali Večiti derbi na svom stadionu 16. aprila, zbog bolje pozicije na tabeli pred plej-of.

Vodeći gol na meču bio je delo Slavoljuba Srnića u 27. minutu kada je iz mrtvog ugla matirao Lukića.

To je bilo sve od golova u prvom poluvremenu, da bi nastavak igre počeo furiozno.

Naime, Ben i Ivanić su u samo četiri minuta “triplirali” prednost crveno-belih, golovima u 52. i 56. minutu.

U finišu meča Stanković je ubacio i mlade nade, a upravo je jedan od njih bio Nemanja Motika koji je u 78. minutu iskoristio sjajnu asistenciju raspoloženog Srnića i postavio rezultat na 4:0.

Ipak, počasni pogodak za goste dao je Maksimović u 87. minutu za konačnih 4:1.

Ovom utakmicom je završen prvi deo šampionata, a plej-of je na programu već od narednog vikenda.