Predsednik Crne Gore Milo Đukanović izjavio je da ga iznenađuje današnje reagovanje administratora Mitropolije crnogorsko-primorske Joanikija na njegov nedavni intervju u kojem je govorio o razgovorima s mitropolitom Amfilohijem, ističući da Joanikije nije bio učesnik tih razgovora niti mu je bilo omogućeno da njima prisustvuje.
“Prema tome, govori o nečemu što ne zna, i ne može znati, čemu nije bio dorastao ni tada, ni sada. Nedorastao ulozi koja ga je iznenada zapala, političkim i uličarskim rečnikom, nedostojnim za bilo koga, a kamoli za jednog vladiku”, poručio je Đukanović.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Kako je saopšteno iz njegovog kabineta, on je još dodao da je sasvim jasno da je Joanikijevo oglašavanje, “iako smišljano nekoliko dana, besmisleno”, osim ako za cilj nije imao, kako navodi Đukanović, “još” jači prodor na crnogorsku političku scenu, na kojoj se očigledno bolje oseća”.
Vladika Joanikije odgovorio Milu: Napravio je KOBNU GREŠKU, a sada KLEVETA Amfilohija na onom svetu
“Njegov rečnik i ‘verodostojnost’ njegovih tvrdnji najbolje govori o njemu samom”, dodao je Đukanović.
Sraman ANTISRPSKI POTEZ Krivokapićeve vlade: Na sajtu Ministarstva saopštili šta misle o Kosovu






Komentari (0)