Španci strahuju da će sve što su učinili da spreče širenje koronavirusa pasti u vodu jer su njihova letovališta preplavili strani turisti koji se ne zamaraju nošenjem maski i socijalnom distancom.
Društvenim mrežama proširio se snimak pijanih Britanaca koji plešu na automobilima u odmorištu Magaluf na Majorci, piše Dnevnik.hr.
Jedan korisnik Twittera je prokomentarisao: “Delovi Španije su u lokdaunu, stariji su zatvoreni u domovima, svi nosimo maske na ulicama, a u Magalufu neodgovorni Britanci rade šta im padne na pamet. To je sramota!”.
Na Majorci redovno dolazi do sukoba između lokalnog stanovništva i turista, a vlastima je prijavljeno najmanje 60 ilegalnih zabava. Organizatorima takvih događanja preti kazna i do 600 hiljada evra.
La vieja normalidad de Punta Ballena, Magaluf. Vídeo de: Michels. @UHmallorca pic.twitter.com/0gc8YXi5ha
— Guillermo Esteban (@GuillEsteban) July 11, 2020
Nemački ministar zdravlja Jens Span osudio je ponašanje mladih Nemaca koji takođe partijaju na Majorci ne poštujući epidemiološke mere.
“Moramo da pokušamo da sprečimo zarazu, pogotovo sada kad je vreme godišnjih odmora. Svi zajedno, kao društvo, možemo sprečiti drugi talas najesen”; kazao je Span.
Nošenje maski i distanciranje za većinu Španaca postali su norma te ih prizori mladih turista koji pijani tumaraju u velikim grupama te ne nose maske zgražavaju i brinu.
U Kataloniji i Andaluziji, kako i na Balearskim ostrvima, među kojima su i Majorka i Ibica, obavezno je nošenje maski na otvorenom, čak i u situacijama kada je socijalno distanciranje moguće sprovesti. Izuzetak su boravak na plaži i sportske aktivnosti, javlja Gardijan.







Komentari (0)