Tramp zateže obruč oko Putina, Zelenski se odmah oglasio: “Moramo primorati Rusiju”

"Ukrajina je potpuno spremna za svaki iskren i delotvoran korak ka miru – trajnom miru – i pravoj bezbednosti",

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Video/X@ZelenskyyUa

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski oglasio se nakon što je Donald Tramp izjavio da će SAD distribuirati Ukrajini vojnu opremu vrednu milijarde dolara i da će uvesti Rusiji sankcije od 100% ako se u roku od 50 dana ne postigne dogovor o primirju u ratu.

“Zahvalan sam predsedniku Trampu na spremnosti da pomogne u zaštiti života našeg naroda. Ovaj rat traje isključivo zbog Rusije – zbog Putinove želje da ga beskrajno produži. Moskva pokušava da stvori utisak da je rat ‘nova normalnost’. Ne smemo to prihvatiti. Moramo učiniti sve što je u ljudskoj moći da zaustavimo ubijanja, postignemo pravi mir i osiguramo bezbednost. Mir je moguć – ali samo iz pozicije snage.

Mora se preseći dotok novca kojim Rusija finansira rat. Veze sa Iranom i Severnom Korejom moraju biti prekinute. Snabdevanje ruske vojne industrije opremom i komponentama mora biti zaustavljeno.

Zahvalan sam našem timu i SAD, Nemačkoj i Norveškoj na novoj odluci o sistemima ‘Patriot’ za Ukrajinu. Takođe radimo na velikim odbrambenim sporazumima sa Amerikom.

Ukrajina je potpuno spremna za svaki iskren i delotvoran korak ka miru – trajnom miru – i pravoj bezbednosti. Rusija je ta koja nije spremna. Rusija je ta koju treba primorati. I upravo to se sada dešava”, istakao je Zelenski u svom video-obraćanju na društevnoj mreži X.

Izvor: B92

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar