Počnite odmah: Sedam stvari kojih morate da se OSLOBODITE da biste dobro započeli GODINU

Oslobodite se ovih stvari da bi u vašem domu vladala harmonija i mir

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Shutterstock

Kako se godina bliži kraju, savršeno je vreme da platite sve neizmirene dugove, završite važne zadatke i – na kraju, ali ne i manje važno – da se rešite nepotrebnih stvari.

Svi imamo beskorisne stvari kod kuće, uključujući i one za koje se ne sećamo da smo ih uopšte kupili.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Ovi suvišni predmeti zatrpavaju ne samo naše police, već i naše živote, sprečavajući nas da počnemo iznova.

1. Papirno smeće

Obično nas mrzi da pregledamo račune i sveske da bismo utvrdili da li su nam zaista potrebni ili ne. Lakše je baciti ove komade na policu, nego odlučiti kojih se treba otarasiti.

Tu spadaju stari računi i priznanice, reklamni flajeri, knjižice, časopisi, stare razglednice, beskorisni dokumenti i sertifikati.

Ne dozvolite da se beskorisni dokumenti i drugi papiri gomilaju – rešite ih se odmah. Imajte na umu da su priručnici i sertifikati dostupni u elektronskom obliku. Što se tiče papira koji bi i dalje mogli biti korisni, svi će stati u jednu fioku stola. Redovno proveravajte ovu fioku da biste videli da li je sadržaj još uvek relevantan. Uz to, neka bude pravilo da svako veče pregledavate svoje torbe i novčanik, uklanjajući neželjene račune, liste za kupovinu i letke.

2. Proizvodi kojima je istekao rok trajanja

Nemoguće je zapamtiti datume isteka svih namirnica i lekova koje imate. A stalno proveravanja datuma oduzima previše vremena, odgvraćajući nas od zanimljivijih aktivnosti. Kao rezultat toga, mnogi proizvodi nisu dobrodošli. To se posebno odnosi na lekove, žitarice, začine, kozmetičke proizvode-

Redovno proveravajte frižider i ormane i njihov rok trajanja. Ovo bi trebalo da radite najmanje jednom mesečno.

3. Slomljene ili oštećene stvari

Neispravan aparat za kafu, čizma kojoj nedostaje peta, pokvaren čitač e – knjiga…bolje je što pre odneti oštećenu stvar u radionicu. Ako nastavite ovo da odlažete, velike su šanse da vam ta stvar nije ni potrebna. Tu spadaju oštećena odeća i obuća, neispravni uređaji, polomljeni kišobrani, nakit i drugi dodaci.

Foto: Shutterstock

Odredite sebi rok za popravku pokvarenih stvari (recimo, mesec dana). Ako za to vreme ne uradite nešto u vezi sa neispravnim predmetom, onda vam on više ne koristi.

4. Neželjeni pokloni

Prečesto ljudi ne biraju lepe i korisne poklone. Da biste sprečili da se bezvredne stvari gomilaju po kući, unapred zamolite rođake i prijatelje da vam ne kupuju stvari koje su beskorisne. Bolje je da napravite listu stvari koje biste zaista želeli da imate i podelite je sa onima koji iskreno žele da vam kupe lep poklon.

5. Stvari za neke buduće prilike

Uvek smo skloni da čuvamo neke stvari za budućnost. U tome nema ništa loše, ali takav pristup dovodi do kupovine i čuvanja stvari koje, najverovatnije, nikada neće dobiti priliku da zablistaju. Otarasite se odeće i obuće koje vam ne pristaju, setovi za večeru koje dugo niste koristili, odeće namenjenje nekom budućem događaju.

Kupite samo stvari koje su vam potrebne upravo sada. Izbegavajte kupovinu stvari na rasprodaji i pokušajte da ne gomilate stvari “za svaki slučaj”.

6. Stvari vezane za uspomene

Vremeno skupimo previše ovih uspomena. Štaviše, uspomene koje predstavljaju postaju manje važne.

Foto: Mark de Leeuw / Tetra Images / Profimedia

U svakom slučaju, postoje bolji načini da se prošlost ne izbledi. Na primer, nećete zaboraviti odmor u inostranstvu ako se potrudite da probate nacionalne jela i učestvujete na lokalnim festivalima. Magneti za frižider i drugi suveniri nisu ništa u poređenju sa živim emocijama i iskustvima.

Što se tiče stvari kojih treba da se otarasite, one uključuju: stare karte za film, koncert ili izložbu, suveniri, pokloni bivših, stara pisma.

Što se tiče stvari koje vam vama posebno drage, čuvajte ih u posebnoj kutiji.

7. Stvari koje bi mogle da budu od koristi “jednog dana”

Pokušajte da imate na umu da ih možete lako kupiti, popraviti ili zameniti skoro svaku stvar. Ne vredi držati beskorisne stvari kod kuće samo zato što postoji mala šansa da će vam biti potrebne.

One uključuju rezervnu dugmad i konac, prazne tegle i kutije, pribor za hobi koji vas više ne zanima.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs, Brightside.me

Komentari (0)

Ostavite komentar

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!