Micić nosio Efes do pobede u Nemačkoj: PAO ispustio trijumf pred svojim navijačima!

Dok je u Berlinu bilo jasno ko će slaviti, u Atini je meč bio prilično neizvestan

Košarkaši Anadolu Efesa došli su do pobede nad ekipom Albe u Berlinu rezultatom 63:90 u okviru 9. kola Evrolige.

Nešto bolje je domaća ekipa otvorila meč i dobar period prve četvtine je imala prednost, ali se onda dogodio preokret.

Efes preokret pravi još u prvoj deonici, ali sjajnom igrom u napadu u drugoj četvrtini pravi ogromnu razliku.

Do kraja meča Alba nije uspela da se vrati, te je ekipa Efesa na kraju slavila sa maksimalnom razlikom od +27.

Od srpskih igrača na parketu najviše se istakao Vasilije Micić sa 19 poena, 9 asistencija i četiri skoka, dok je Filip Petrušev imao nešto slabiju partiju sa 7 poena i skokom.

Drugi meč je igran u Atini gde je domaći Panatinaikos doživeo poraz od Uniksa rezultatom 72:74.

Efikasnije je krenuo domaćin, ali ta razlika nije bila dovoljna da bi se “zeleni” iz Grčke odvojili.

Uniks pokušava da uzvrati udarac na startu druge deonice, ali PAO uspeva da vrati blagu prednost na svoju stranu.

Završnih dvadesetak minuta utakmice doneli su nam pravu rezultatsku klackalicu iz koje je kao pobednik izašla ruska ekipa.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Zvezda nadigrala ASVEL u Pioniru: Crveno-beli pobedom napravili sjajnu uvertiru za derbi sa Partizanom!