Tajson Fjuri potvrdio je da planira penziju, nakon što se sastane s Entonijem Džošuom u borbi za titulu neprikosnovenog šampiona sveta u superteškoj kategoriji. Fjuri je nedavno postao prvak u WBC federaciji, a Džošua je vlasnik ostalih pojaseva.
Irac ima obavezu iz ugovora da se treći put bori s Deontejom Vajlderom, verovatno u julu, Džošua ima meč s Bugarinom Kubratom Pulevom, a spekuliše se da bi duel između Fjurija i Džošue mogao da bude održan u decembru u Saudijskoj Arabiji.
“Imam još dve borbe i to je to. Iza mene je 12 godina karijere, bit ću neporažen, sasvim dovoljno. Siguran sam da ću ponovo biti bolji od Vajldera. Prebio sam ga i prvi i drugi put, prebiću ga i treći put. On je opasan borac, spreman je da iskoristi grešku, ali ja je neću napraviti. I onda Džošua i ja za kraj. Srediću i njega”, rekao je Fjuri.
Nakon odlaska u penziju ima jasan plan.
” Otvoriću bokserski klub u mestu gde živim. Želim dati novim klincima šansu da postani šampioni. Želim da ih ohrabrim da prate snove kao što sam ja svoje. Znam kako je kada vas sputavaju i kada vam govore da nešto ne možete učiniti”, rekao je Fjuri.
Najnovije sportske vesti čitajte i na našoj iOS i android aplikaciji – Objektiv.rs







Komentari (0)