Kompanija Toyota uložiće 400 miliona dolara u start-up kompaniju Pony, koja se nalazi u Kaliforniji i u Gvangžuu.
Pony je firma koja lansira automobile sa autopilotom, a Toyota je odlučila da sa 400 miliona dolara finansira njihov projekat.
Njihovi automobili biće testirani na ulicama Pekinga i Šangaja, a na svemu ovome Pony i Toyota rade još od prošle godine.
Pony je testirao i taksi vozila u dva pomenuta grada od 2018. godine, a posle ove investicije procenjuje se da će vrednost kompanije porasti na tri milijarde.
Pratite nas i putem iOS i android aplikacije – Objektiv.rs







Komentari (0)