SRAMNA PROVOKACIJA: Muslimani grade džamiju “Alija Izetbegović” u opštini odakle su proterali 9.000 Srba!

Investitori projekta su Izudin i Arijana Herceg iz Novog Travnika, koji su, kako je potvrđeno, dobili sve potrebne dozvole za izgradnju prve džamije

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Youtube/printscreen

Muslimani su najavili izgradnju džamije na Rostovu, između Bugojna i Novog Travnika, koja će nositi ime po Aliji Izetbegoviću.

Izgradnji se protive lokalni Srbi i Hrvati.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Glavni razlog hrvatskom protivljenju izgradnje je u stradanju koje su Hrvati preživeli od tzv. armije BiH i činjenici da bi Rostovo moglo kriti tela i preostalih hrvatskih logoraša za kojima se traga skoro 28 godina.

Alija Izetbegović (Bosanski Šamac, 8. avgust 1925 — Sarajevo, 19. oktobar 2003) bio je predsednik Predsedništva SR BiH, a kasnije Republike Bosne i Hercegovine, osnivač i prvi predsednik Stranke demokratske akcije.

Osim što je bio predsednik predsedništva Alija Izetbegović je od “zelenih beretki” i drugih paravojnih formacija i mudžahedina organizovao zločinačku muslimansku Armiju BiH i imao realnu vlast nad svojim jedinicama koja je odgovorna za brojne ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.

Haški tribunal i nijedan drugi sud nisu stigli da sude Izetbegoviću za zločine, a pitanje je da li bi bilo političke volje za takvim postupkom, imajući u vidu da gotovo niko nije odgovarao za muslimanske zločine nad Srbima.

Bugojno opština bez Srba

Od 9.000 Srba, koliko ih se na popisu iz 1991. godine tako izjasnilo, danas u opštini Bugojno u Federaciji BiH živi tek 200 Srba, uglavnom starih. Ova sumorna brojka posledica je etničkog čišćenja, diskriminacije i proterivanja nemuslimanskog stanovništva iz ovog srednjobosanskog kantona. Diskriminacija je prisutna i danas gotovo u svim oblastima društvenog života stanovnika Bugojna.

Crkva u ovom gradu bila je uništena tokom rata, ali i posle obnove 2000. godine nekoliko puta je skrnavljena i paljena, ćirilični natpisi na putokazima, institucijama su ili precrtani ili skinuti.

Diskriminacija je prisutna i kada je reč o zapošljavanju u javnim preduzećima i institucijama gde je trebalo da bude ispoštovan paritet iz 1991. godine. Činjenica je, međutim, da u ovim institucijama gotovo da i nema zaposlenih srpske nacionalnosti iako ih je po Zakonu trebalo da bude barem 20 odsto.

Najviše “bode oči” naziv glavne ulice u srpskom mestu Čipuljić nadomak Bugojna, odakle, inače, poreklo vodi i porodica srpskog predsednika Aleksandra Vučića, a gde su lokalne vlasti nekadašnju ulicu Slavka Rodića preimenovale u Ulicu Armije BiH!

Nikšić na nogama: Prijatelji PRETUČENOG mladića dali ROK policiji, imaju 10 sati da reše slučaj



Izvor: Objektiv.rs

Komentari (1)

Ostavite komentar