Uroš sa devojkom planirao venčanje, a pronađeni su MRTVI: Otkriven UZROK tragedije kod Užica

Kuću u kojoj su stradali koristili su za odmor

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Ilustracija Foto: Objektiv.rs/Danilo Krša

U jednoj kući u selu Kremna kod Užica pronađena su tela Uroša Đ. i njegove devojke, koji su živote izgubili zbog neispravnog bojlera.

TRAGEDIJA kod Užica: Dvoje mladih pronađeni MRTVI, sumnja se da ih je ubila struja

Prema nezvaničnim saznanjima, Uroš Đ. (29) se tuširao kada ga je udarila struja u vikendici. Njegova devojka J.J. (30) je ušla u kupatilo pokušavajući da ga spase, ali se sve završilo na tragičan način.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Pretpostavka je da je Uroš stradao usled strujnog udara zbog neispravnog bojlera dok se kupao, a da je J.J poginula takođe od udara struje.

Prvi rezultati istrage ukazuju da je nesrećni muškarac zatečen bez odeće u tuš kabini u kupatilu u ležećem položaju.

– Uroš se ceo dan, u utorak, nije javljao majci na telefon. Ona je zatim pozvala rođaka iz Kremne, koji je zatim ušao u kuću. Na podu tuš kabine on je zatekao beživotna tela dvoje stradalih. Žena je bila odevena, što sugeriše da je pokušavala da spase Uroša – rekli su meštani.

Kuću u kojoj su stradali koristili su za odmor, u vlasništvu je Uroševe familije sa majčine strane. Reč je o novoj, nedovršenoj, vikendici u izgradnji.

Par iz Požege je u Kremnima provodio vikend i praznik. Odmah po prijavi, policija i hitna pomoć došli su na lice mesta, ali su medicinari mogli samo da konstatuju smrt dvoje mladih ljudi.

Bojler – najveća opasnost u kući i da li ga gasiti tokom kupanja ili ne?

Tragedije u kojima su ljudi u Srbiji ginuli usled eksplozije bojlera, ili kratkog spoja, nažalost se dešavaju, između ostalog, zbog neznanja, a nažalost u poslednje vreme sve je više vesti o eksplozijama u stanu uzrokovanih neispravnim instalacijama.

U takvim situacijama neretko dođe i do smrtnih ishoda, a stručnjaci kažu da eksplozija bojlera može biti toliko jaka da da uništi dva stana. Tu je i ona večita dilema – treba li bojler gasiti pri kupanju ili ne?

Direktor elektroinstalaterske radnje Milan Bojičić objasnio je nedavno za Mondo da svaki bojler koji radi 24 sata neprekidno troši manje energije, duže mu traju grejači, duže mu traju termostati manje se stvara kamenac.

– Isto tako neophodno isključivati u toku kupanja. To je jedini period kada bojler treba da bude isključen dakle mora da bude isključen dok se čovek kupa jer može doći do probijanja grejača kakav god on da je – napomenuo je Bojičić.

Izvor: Novosti

Komentari (3)

Ostavite komentar

  1. Dopuna mog prethodnog komentara: Na kraju, preporučujem vam da bojler ISKLJUČITE za vreme upotrebe i držite ga isključenim do ponovne upotrebe. Ponovna upotreba počinje teći podrazumevnim vremenom koje je potrebno da se voda u bojleru zagreje do temperature podešene termostatom. Termostat bojlera nikada ne podešavajte na maksimalnu temperaturu.

    Odgovori
  2. Molim vas, nemojte da prenosite gluposti nekopententih osoba. Često se piše o tome da li bojler troši više el. energije kada je stalno uključen ili kada se uključuje po potrebi. Vi, novinari, kao da niste učili osnovnu školu, a tamo se to uči iz fizike, mada ne konkretno za slučaj bojlera, prenosite izjave kvazi stručnjaka da se troši manje el. energije kada je bojler stalno uključen, nego kada se uključuje po potrebi, što je APSOLUTNO NETAČNO! Neću elaborirati nepobitne činjenice koje potvrđuju moju tvrdnju, jer tome nije mesto u ovom komentaru. Za vaše dalje razmišljanje na ovu temu, skrenuću vam pažnju samo na lako provjerljivu činjenicu, a to je da bojler ima samo provizornu termičku izolaciju. Vi dalje razmislite sami, na osnovu zdrave pameti, ako ste zaboravili ono što ste učili u školi. Lako ćete doći i do izreke: "Koliko para - toliko i muzike!". Dakle, ukoliko želite veći konfor, tj da imate toplu vodu kad god poželite, držite bojler stalno uključenim, ali to će da vas košta. Još jedna važna činjenica je da se nestručno izvodi ili se uopšte ne izvodi uzemljenje metalnih masa u mokrim čvorovima (kuhinje, kupatila, vešernice itd, vodomeri i tome sl.). Na kraju, preporučujem vam da bojler ISKLJUČITE nakon upotrebe. P.S. Za vas koji nemate ugrađen prekidač za uključenje/isključenje bojlera u kuhinji preporučujem vam da ga ugradite i da ne uklj/isklj bojler termostatom.

    Odgovori