Siti uništio VBA: Neverovatno veče gostujućih timova u Premijer ligi (VIDEO+FOTO)

Pored tima iz Mančestera pobede su ostvarile ekipe Vest Hema, Lidsa i Arsenala

Fudbaleri Mančester sitija protutnjali su kroz Birmingem pošto su savladali VBA u meču 20. kola engleske Premijer lige sa čak 5:0.

Prednost Sitiju već u 6. minutu doneo je Ilkaj Gindogan, na asistenciju Kansela. Upravo je Kanselo u 20. minutu duplirao prednost na asistenciju Silve, da bi Gindogan postigao novi gol u 30. minutu. Sterling je asistirao Marezu u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena za 4:0. Alžirac je u 57. minutu uzvratio asistenciju Sterlingu za konačnih 5:0.

Arsenal je kao gost savladao Sautempton 3:1. Ponovo je sve krenulo loše po londonski klub jer je Sautempton poveo u trećem minutu golom Armstronga. Već u osmom minutu gosti stižu do izjednačenja preko Nikole Pepea. Lakazet je asistirao Saki za vođstvo  Arsenala u 39. minutu, a Saka mu je uzvratio u 73. minutu za overu pobede.

Pobede su ostvarile i ekipe Vest Hema i Lidsa. Vest Hem je kao gost savladao Kristal Palas 3:2, dok je Lids savladao Njukasl 2:1.