Nemci preživeli teško gostovanje: Alba prelomila Baskoniju u drugom poluvremenu

Ključ pobede je bila treća četvrtina

Košarkaši Albe su savladali ekipu Baskonije na gostovanju sa 77:84 u okviru 21. kola Evrolige.

Nemci su tesno došli do prednosti nakon prvih deset minuta igre, a onda je stigao odgovor baskijske ekipe.

Tim Duška Ivanovića je bolje igrao u drugoj četvtini pa je opravdano na odmor otišao sa prednošću od četiri poena razlike.

Alba je u drugom poluvremenu igrala dosta bolje, baš u trećoj četvrtini. Nemačka ekipa je uspela da napravi +7 u završnici.

Baskonija je pokušala da uzvrati u poslednjoj deonici, ali je Alba uspela da održi prednost i na kraju trijumfuje sa 77:84.

Najefkasniji na meču je bio igrač Baskonije Polonara sa 23 poena.

Što se nemačke ekipe tiče glavni razlog pobede leži upravo u tome što je čak pet igrača bilo dvocifreno.

Barselona prevelik zalogaj: Novi poraz Zvezde u Evroligi uz katastrofalno izvođenje penala (VIDEO+FOTO)