Juventus osvojio Superkup, ali to nije glavna vest: Kristijano Ronaldo je najbolji strelac ikada – 760!

Sve je rešio Alvaro Morata posle kontre i dodavanja Huana Kvadrada

Fudbaleri Juventusa osvojili su svoj deveti Superkup Italije u istoriji pošto su savladali Napoli sa 2:0.

Meč koji je odigran u Ređo Emiliji, na stadionu Sasuola, obilovao je uzbuđenjima u drugom poluvremenu, a ispisane su i nove stranice istorije fudbala.

To je učinio Kristijano Ronaldo, koji se 64. minutu najbolje snašao posle konfuzije u odbrani Napolija, kada je lopta nesrećno pogodila Kondogbiju i odbila se pravo na nogu Portugalca.

Kristijano je tako došao do svog 760. pogotka u karijeri, računajući klub i reprezentaciju, što je najveći broj golova bilo kog igrača ikada. On je prestigao čuvenog Jozefa Bikana.

Napoli je imao svoje šanse da ovaj meč ima drugačiji ishod, ali nisu realizovali prilike koje su im date i to na tacni. Lorenco Insinje je promašio čitav gol kada je izveo jedanaesterac u 80. minutu, a stopostotnu priliku da ipak izjednače imao je i Hirving Lozano, međutim, posle njegovog udarca, neverovatnu odbranu napravio je Vojček Ščensni u 91. minutu i bio junak susreta.

Sve je rešio Alvaro Morata posle kontre i dodavanja Huana Kvadrada.

Rumenige otkrio šta UEFA planira sa Evropskim prvenstvom: Možda i najlogičnija odluka?