Slabo na Old Trafordu: U derbiju kola između Junajteda i Čelsija NAJZANIMLJIVI detalj ulazak Kavanija

Mančester junajted - Čelsi 0:0 u derbiju 6. kola Premijer lige. Mendi sjajno odbranio udarac Rašforda u finišu

Urugvajac Edison Kavani debitovao je u dresu Mančester junajteda, a umalo je prvi dodir s loptom u takmičarskom meču na Ostrvu pretvorio u gol kada je ušao u igru u 58. minutu.

To je možda i jedini detalj po kojem će se pamtiti derbi 6. kola Premijer lige – Čelsi je u meču sporog ritma, bez izrazitih šansi, sačuvao mrežu na “Old trafordu” (0:0).

Pobeda u Parizu u sredu veče očigledno je ostavila traga na fudbalerima Mančester junajteda, koji nisu imali potrebnu energiju, posebno ne u prvom poluvremenu.

Ni gosti nisu bili preterano dinamični, pa se meč u kojem se očekivali da pršti na obe strane, pretvorio u tešku pozicionu borbu.

Junajted je živnuo u poslednjih pola sata, kada je Ole Gunar Solskjer uz Kavanija ubacio i Pola Pogbu, ali osim polušanse Kavanije viđen je još samo dobar udarac Markusa Rašforda, koji je u prvom minutu sudijske nadoknade sjajnom paradom odbranio golman Čelsija Eduar Mendi.

Ovo je, zanimljivo, tek prvi meč u sezoni u kojem “crveni đavoli” nisu primili gol, a tek drugi u kojem je to uspelo Čelsiju.

“Plavci” su na šest utakmica osvojili devet bodova, Junajted na pet mečeva samo sedam.

NIJE ŠALA: Nestvarna situacija u Holandiji, Tadićev Ajaks postigao ČAK 13 GOLOVA! (FOTO)