NIJE ŠALA: Nestvarna situacija u Holandiji, Tadićev Ajaks postigao ČAK 13 GOLOVA! (FOTO+VIDEO)

Neverovatan rezultat u Holandiji, Ajaks je na gostovanju Venlu slavio pobedu od čak 13:0

Ajaks je držao jedan od rekorda u holandskoj ligi, ali ga je oborio u neverovatnom meču protiv Venla. Slavili su Kopljanici na gostovanju sa čak 13:0!

Prethodno, tim iz Amsterdama je slavio najubedljiviju pobedu u istoriji holandske lige, kad je 1972. godine savladao Vitese sa 12:1.

Malo je nedostajalo da stignu i rekord po broju postignutih golova, ali je ostao nedodirljiv meč Fejenord – Ajaks iz 1960. godine (9:5).

Dušan Tadić je igrao prvo poluvreme, postigao je jedan pogodak, a potom je trener domaćih rešio da ga odmori. Seriju je otvorio Ekelenkamp u 13. minutu (pogodio potom i u 57), Traore je bio precizan u 17, 32, 54, 65. i 87. minutu, Tadić u 44, Antoni u 55, Blind u 59, Huntelar u 74. i 76, a Martinez u 78. minutu.

Real POKORIO Barselonu: Sudija spornim penalom pogurao “kraljeviće”, Modrić stavio tačku! (VIDEO+FOTO)