U okviru trećeg izdanja Festivala umetnosti na ulici “Rekonstrukcija”, tokom proteklog vikenda, nastala su tri murala saradnjom iskusnih uličnih umetnica i pobednica konkursa za vizulene umetnike i umetnice bez prethodnog iskustva u radu u javnom prostoru.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Na zidovima u ulici Despota Ðurđa 7 i 11, slikale su Tijana Tripković i Sandra Nikač, kao i Barbara Dimić i Valentina Brković, dok su rad u Mike Alasa 36 pod vođstvom ulične umetnice TKV izvele Iva Dimitrijević, Milica Bojanić i Nataša Mihailović.
Fotografije možete da vidite na sledećem linku.
“Rekonstrukcija” je ove godine ponovo pozvala umetnike i umetnice da donesu svoje radove i okače ih na “štrik” u Cetinjskoj ulici, u okviru koncepta “Udomi umetnost”, a sugrađanke i sugrađani će radove moći da na toj lokaciji “udome”, odnosno ponesu kući, do 29. septembra.
Neverovatno prijateljstvo Volta i Dalija: Ovako je nastao najluđi Diznijev crtani film (VIDEO)
U okviru festivala u utorak, 29. septembra u UK “Stari grad” (bivši “Parobrod”) biće organizovana tribina “Jedan za sve” koja će problematizovati javni prostor iz perspektive njegovih različitih korisnika i korisnica, u pokušaju da se iz različitih perspektiva sagledaju funkcije umetničkih i aktivističkih intervencija u javnom prostoru, uz razgovor o manje vidljivim pojedincima koje ga svakodnevno koriste za život i rad.
Komentari (0)