Tuga u Novom Sadu: Preminuo Novak Vukoje, čuveni “doktor za hrkanje”

Bio je član brojnih medicinskih asocijacija, dobitnik brojnih priznanja i nagrada za postignute uspehe na polju stvaralaštva i inovacija u medicini

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto/Youtube/Printscreen

U Novom Sadu je danas u 73. godini preminuo čuveni “doktor za hrkanje”, Novak Vukoje, redovni član Evropske akademije nauka. Prim. dr Novak Vukoje je rođen 1947. godine u Sečnju, gde su se doselili njegovi roditelji iz krševite Hercegovine.

Osnovnu školu je završio u Sečnju, srednju medicinsku u Zrenjaninu, a studije medicine na Univerzitetu u Sarajevu.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Objavio je više stručnih i naučnih radova u domaćim i inostranim časopisima, te i izlagao na evropskim i svetskim kongresima. Problemom hrkanja i noćnog gušenja bavio se preko 20 godina.

Rezultat ovog rada je monografija pod nazivom “Hrkanje i kako ga sprečiti”, knjiga “Hrkanje i noćno gušenje” i knjiga “Rez za miran san”.

Imao je vlastitu hiruršku metodu za rešavanje “bučnog spavanja”, za koju je dobio zlatnu medalju na međunarodnom salonu inovacija u Moskvi 2008 godine. Od decembra 2008. godine bio je član Srpske i Ruske akademije inovacionih nauka.

Bio je član brojnih medicinskih asocijacija, dobitnik brojnih priznanja i nagrada za postignute uspehe na polju stvaralaštva i inovacija u medicini.

Izvor: RTV

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar