Najmanje dve osobe su poginule, a sedam je povređeno u napadu ruskog drona na minibus u Hersonu, dok su ruske snage tokom noći gađale i više infrastrukturnih ciljeva širom Ukrajine, saopštili su ukrajinski zvaničnici.
Načelnik regionalne administracije Oleksandr Prokudin naveo je da se napad u Hersonu dogodio u Dnjeprovskom okrugu i da su među stradalima žena i radnik komunalne službe.
– Još sedam osoba je povređeno – šest muškaraca i jedna žena, među kojima su i radnici komunalnih službi. Svi su hospitalizovani – rekao je Prokudin, prenosi Unian.
Prema njegovim rečima, povređeni su zadobili povrede usled eksplozije i nalaze se pod stalnim lekarskim nadzorom, dok je minibus u napadu pretrpeo velika oštećenja.
Istovremeno, ukrajinske vlasti navode da su ruske snage nastavile udare i na druge gradove, uključujući Ternopolj i Odesu, gde je takođe bilo povređenih.
Tokom protekle noći napadnuti su i infrastrukturni objekti u više regiona. U Krivom Rogu zabeležene su eksplozije nakon udara dronova.
– Krivi Rog. Eksplozije. Neprijatelj napada infrastrukturni objekat „šahidima“ – izjavio je šef saveta odbrane tog grada Oleksandar Vilkul, prenosi Ukrinform.
Napadi su izvedeni i na energetsku infrastrukturu u Mikolajevu, gde, prema navodima lokalnih vlasti, nije bilo žrtava.
– Mikolaev. Energetska infrastruktura je ponovo pod napadom „šahida“. Za sada nema žrtava – rekao je šef regionalne vojne uprave Vitalij Kim.
U Odeskoj oblasti meta je bila i lučka infrastruktura u Izmailu, gde su, prema zvaničnim informacijama, sistemi protivvazdušne odbrane oborili većinu bespilotnih letelica.
– Neprijatelj je ponovo napao lučku infrastrukturu grada Izmaila. Snage protivvazdušne odbrane su delovale veoma efikasno, većina neprijateljskih bespilotnih letelica je oborena. Praktično nije bilo razaranja – navodi se u saopštenju lokalnih vlasti.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)