Na Topčiderskom brdu, na obe njegove strane, završen je jesenji deo prvenstva. Za veći deo Mozzart Bet Superlige kraj će biti večeras, kada se odigra i poslednji meč 19. kola.
Finiš jeseni je bio uzbudljiv, Partizan je najpre prosuo šest bodova prednost ispred Zvezde, potonuo na „minus dva“, a onda se sinoć u večitom derbiju vinuo iz pepela kao feniks i pobedom od 2:1 osvojio prvo mesto pred zimski odmor.
Tako će jesenja kruna stanovati u Humskoj 1, a navijači i igrači se nadaju da će ekipa ostati na prvoj poziciji što duže i kada krene drugi deo sezone. U koji će Crvena zvezda ući sa novim trenerom Vladanom Milojevićem.
Pauza će trajati do 10. februara, za kada je zakazan start drugog dela šampionata. I tada će početi borba večitih rivala za naredni cilj – osvajanje prve pozicije posle 30. kola. Jer, onaj ko bude prvi tada, biće domaćin poslednjeg derbija u sezoni. Kakva klackalica vlada u ovoj takmičarskoj godini, moglo bi lako da se dogodi da upravo to domaćinstvo prevagne u trci za titulu. Mada, mnogo je još bodova u opticaju.
Čisto primera radi, Partizan će u prvom prolećnom kolu gostovati na teškom terenu u Ivanjici, a Zvezda će u drugom na noge razigranom i opasnijem nego ikad Novom Pazaru.
Naredni večiti derbi zakazan je za 9. mart na Marakani, u okviru 24. kola.
A, evo kakav raspored čeka Partizana i Crvenu zvezdu do 30. kola Mozzart Bet Superlige:
PARTIZAN 47 bodova
G Javor
D IMT
G Radnik
D Železničar
G Crvena zvezda
D Napredak
G Mladost
D Spartak
G Voždovac
D Novi Pazar
G Čukarički
CRVENA ZVEZDA 46 bodova
D Voždovac
G Novi Pazar
D Čukarički
G TSC
D Partizan
G Radnički Niš
D Radnički Kragujevac
G Javor
D IMT
G Radnik
D Železničar
*D – domaćin, G – gost







Komentari (0)