Heroj Nemanja sprečio tragediju: Preprečio put autobusu koji je krenuo ka mostu pre obrušavanja (VIDEO)

Meštani su taj most ipak koristili jer je on najkraća veza između dva sela, a alternativni put je dug 40 kilometara

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen Instagram/ Twitter/Objektiv

Most preko Zapadne Morave, koji spaja čačanska sela Mrčajevce sa čačanskim selima Mršinci i Slatina, rano jutros potpuno je uništen nakon obilnih padavina koje su pogodile Čačak i okolinu.

Trenutak urušavanja mosta snimio je Nemanja Bogosavljević koji je video kada su stubovi pukli i sprečio veću nezgodu zaustavivši autobus koji je trebalo da pređe preko mosta.

Voda odnela most preko Zapadne Morave: Potpuno presečen put između čačanskih sela (VIDEO)

U trenutku rušenja na mostu nije bilo nikoga, a most je već bio oštećen u poplavama i preko njega je bio zabranjen saobraćaj. Rešenje o obustavi saobraćaja na ovom mostu izdato je 07. novembra 2022.
Meštani su taj most ipak koristili jer je on najkraća veza između dva sela, a alternativni put je dug 40 kilometara.
Nemanja Bogosavljević je jutros oko 6.20 izašao da vidi šta se događa sa nivoom Morave, da li je poplavila njive, a zatim je otišao i da vidi u kom je stanju most, jer je bio oštećen.

– U 22 časa sinoć most se držao odlično, nije bilo većih problema, osim tih drva koja je stub zadržavao. Jutros kad sam došao, u 6.20, video sam da je stub pukao, morao sam ići da se vratim do kuće. U tom trenutku sam pozvao policiju, rekao da će se most srušiti pošto su pukli stubovi – ispričao je Nemanja za RTS.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Kako je istakao, posle 7-8 minuta se vraćao natrag ka Moravi i sreo autobuse, nekoliko vozila sa turskim radnicima koji rade na Moravskom koridoru, oni su hteli da pređu most.

Kaže da je pokušavao da ih pretekne i zaustavi u pokušaju da pređu most.

– Uspeo sam negde tu da zatvorim prolaz autobusa na most. U tom trenutku, posle neke pola minute, došla je policija i uspeli smo da sprečimo neku veću katastrofu – rekao je Nemanja, koji je nakon toga sišao i uperio kameru ka mostu.

U tom trenutku most se srušio.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Povodom ovog podviga, oglasio se i Goran Vesić, ministar za građevinarstvo, saobraćaj i infrastrukturu. On je svoj post na Tviteru počeo rečima: “Heroj Nemanja!”

Izvor: Blic, RTS

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar