SPEKTAKL REALA I SITIJA U MADRIDU! STRAŠNA UTAKMICA! Svi jedva čekaju revanš na Ostrvu! (VIDEO)

Fudbaleri Reala su u Madridu remizirali sa Mančester sitijem 1:1 (1:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Drugi meč na programu je na Etihadu 17. maja. Gol za Real postigao je Vinisijus Žunior u 36. minutu, a konačan rezultat je postavio Kevin de Brujne u 68.

Gostujući sastav je na početku meča kontrolisao igru, imali su loptu u svom posedu, čak i nekoliko dobrih šansi.

Kevin de Brujne je u devetom minutu pripretio, Tibo Kurtoa je uhvatio njegov pokušaj bez mnogo problema.

Nastavili su gosti sa inicijativom, te je u 14. minutu Rodri snažno šutirao sa velike udaljenosti, a Belgijanac je sada bio na teškom ispitu, ali je preusmerio loptu u korner.

Velika šansa za domaćina odigrala se u 25. minutu. Napadao je Vinisijus po levoj strani, otvorio mu se prostor, proigrao je Karima Benzemu, a pred usamljenog francuza uklizao je Ruben Dijaš, koji je otklonio opasnost.

Samo 11 minuta kasnije prelepa akcija Reala. Luka Modrić i Eduardo Kamavinga su kobinovali, drugi je proigrao Vinisijusa na ivici šesnaesterca, a Brazilac je snažno raspalio po lopti. Nije uspeo sunarodnik Ederson da ukroti loptu, te je završila u mreži.

Znatno je angažovaniji bio Real u nastavku meča, imali inicijativu. Ipak, probio je u 68. minutu Siti bedem Madirđana i došao do poravnanja rezultata.

Lepu akciju koju je po levoj strani počeo Rodri krunisao je Kevin de Brujne golom. Šutirao je Belgijanac sa pristojne udaljenosti, a Kurtoa je mogao samo da upriliči gol odličnom paradom.

Nije odstupao Real od inicijative, obećavajući napad imali su u 78. minutu domaći. Toni Kros je poslao sjajnu loptu ka Benzemi, a Francuz raspalio glavom po lopti. Ipak, odlične reflekse pokazao je Ederson.

Aurelijen Čunameni je oprobao udarac u 90. minutu, snažno je šutirao sa preko 20 metara, a ponovo se istakao golman Sitija.

Do kraja meča mreže su mirovale, revanš se igra na Etihadu za osam dana.

Izvor: Novosti