Poraz Kostića i Vlahovića na Olimpiku: Sergej i Lacio došli do pobede protiv Juventusa!

Derbi je opravdao to ime

Fudbaleri Lacija su na svom terenu pobedili ekipu Juventusa sa 2:1 u meču 29. kola italijanske Serije A.

Nije se moglo mnogo toga da se vidi u uvodnim minutima meča na Olimpiku, a prve ozbiljne šanse imali su igrači Lacija. Ćiro Imobile je u dva navrata pokušao da ugrozi gol Stare dame, ali nije uspeo.

Završnica prvog poluvremena donosi dosta uzbuđenja i dva gola – po jedan na obe strane, a do prednosti su prvi stigli domaći fudbaleri.

Sergej Milinković-Savić je u 39. minutu meča iskoristio ubacivanje Zakanjija i postiže pogodak za 1:0.

Samo tri minuta kasnije Juventus je izjednačio. Nakon kornera Adrijen Rabio koristi šansu i postiže pogodak za 1:1, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Nakon osam minuta igre u nastavku meča Lacio dolazi do novog vodstva. Fenomenalnu akciju i asistenciju petom u pogodak pretvara Zakanji za 2:1.