Bajern se osvetio Frajburgu: Dortmund u paklenom derbiju pobedio Union!

Bomba De Lihta je odlučila pobednika

Fudbaleri Bajerna su na gostovanju Frajburgu upisali pobedu sa minimalnih 0:1 u okviru 27. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je pre nekoliko dana šokantno ispao iz Kupa Nemačke porazom upravo od današnjeg rivala, kojem se danas osvetio.

Bavarci su imali silne promašaje, prednjačio je u tome Liroj Sane, a tri boda gostima doneo je defanzivac Matajs de Liht, koji je u 52. minutu postigao spektakularan gol, po svemu sudeći i najlepši u karijeri.

Bajern je u ligi pod vođstvom Tomasa Tuhela upisao dve pobede i ostaje lider na tabeli sa dva boda prednosti u odnosu na Borusiju Dortmund, koja je danas u derbiju sa 2:1 pobedila Union Berlin.

U još jednom derbiju kola Bajer sa 3:1 pobedio Ajntraht, a golove za domaću ekipu postigli su Adli, Diabi i Azmun, dok je Sov dao utešni gol za goste iz Frankfurta u drugom poluvremenu.

Keln je u Augzburgu slavio sa 3:1, dok je u duelu Mainca i Verdera bilo 2:2, a sva četiri gola pala su u samoj završnici.