Bajern u problemu pred Siti: Tuhel neće moći da računa na jednog od najvažnijih igrača!

Ogroman peh pred Ligu šampiona

Trener fudbalera Bajerna iz Minhena Tomas Tuhel rekao je da će kamerunski napadač Erik Maksim Čupo-Moting propustiti predstojeći meč protiv Frajburga.

On je dodao i da je iskusni napadač zbog povrede kolena neizvestan za prvi meč četvrtfinala Lige šampiona.

– Malo je vremena da se oporavi uoči meča sa Mančester sitijem – rekao je Tuhel na konferenciji za novinare.

Čupo-Moting je ove sezone došao u prvi plan posle odlaska poljskog napadača Roberta Levandovskog u Barselonu.

Za Bajern je 34-godišnji fudbaler ove sezone postigao 17 golova na 28 utakmica, uključujući i jedan protiv Pari Sen Žermena u osmini finala Lige šampiona.

On se povredio tokom četvrtfinala Kupa Nemačke protiv Frajburga, a teren je u utorak napustio u 64. minutu. Frajburg je golom u petom minutu nadoknade eliminisao Bajern sa 2:1.

Bajern u subotu ponovo očekuje meč protiv Frajburga (15.30), ovog puta na gostovanju u Bundesligi, a zatim 11. aprila gostuju Mančester sitiju u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Bavarski tim za vikend neće moći da računa ni na 17-godišnjeg Matisa Tela, odbrambenog fudbalera Dajoa Upamekana (žuti kartoni), dok su van terena već duže vreme golman Manuel Nojer i defanzivac Lukas Ernandez.