Da ga ATP nije osakatio tokom pandemije, Novak bi ove nedelje oborio najteži rekord u tenisu!

Pitanje je šta bi bilo po ovom pitanju da je neko drugi bio na prvom mestu u tom periodu, a ne Srbin

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Tanjug/ AP Photo/Mark Baker

Srpski teniser Novak Đoković ove nedelje započeo je 356. na vrhu ATP liste, a zagarantovane su mu još sigurne četiri.

Poznato vam je da je Novak rekorder u muškoj konkurenciji po broju sedmica provedenih na prvoj poziciji, a da nije bilo, slobodno možemo reći – nepravde – već sad bi oborio i dostignuće Štefi Graf, koja je kao lider sakupila ukupno 377 nedelja.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Naime, za vreme pandemije, podsetićemo vas da je ATP odlučio da “zaledi” aktuelne pozicije na listi, pa tako od 23. marta do 23. avgusta 2020. godine ništa nije računato.

Navedeni period sadrži 22 sedmice, što znači da je uz ovih 356 koliko trenutno ima na svom kontu, Đoković mogao pre četiri dana i zvanično da se pohvali da drži rekord i u pomenutom teniskom segmentu.

Veliko je pitanje da li bi ATP “zaledio” stanje na listi da je neko drugi bio prvi, što ne znači da želimo da napravimo neku “teoriju zavere”, već da se osvrnemo na nejednake aršine koji se primenjuju prema Novaku u poslednje vreme.

Najnoviji slučaj – Australija. Ali, od tog 21. februara, imaće samo motiv više – da još oko četiri meseca provede na prvom mestu i tako prestigne Štefi Graf.

Bonus video:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar