NEPOZNATI DETALJI

Baka Rade Manojlović progovorila o pevačicinom životu: Dok je trajala korona, NIJE IMALA šta da jede

Prisetila se iRadinog detinjstva i smrti njene majke

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
foto:E-stock/S.Nedelja

Pevačica Rada Manojlović već godinama uspešno gradi karijeru i uvek je sa ponosom isticala da je sa sela i da rodno Četereže ništa ne može da joj zameni.

Sada je njena baka rada koja živi u kuži pored njene otkrila neke detalje iz pevačicinog života.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

-Rada je meni familija, unuka od strica. Njen otac Rade mi je bratanac. Jako su dobre i Rajka i njena sestra Maja, samo što Maja nigde ne radi, pa je Rada izdržava, šta ćeš, mora, sestre su. Bila je Rada ovde pre nekih mesec dana, najduže je bila prošle godine sa Harisom, dok je bio karantin, i od tada on više nije dolazio. Javljao mi se stalno sa sprata – rekla je ona za Kurir.

-Dolazili su stalno na kafu, samo čujem Harija kako me zove i kaže: “Hajde, baba Rado, da jednu rakiju popijemo!”. Rekla sam mu da ne mogu, jer pijem lekove (smeh). Voli da zapeva ona i tu po kraju, čula sam da je bila skoro na nekoj svadbi u Porodinu, voli, šta će, to je njen kraj sve – istakla je ova baka.

Iako se u medijima dosta pisalo o tome da Radin otac, navodno nije prihvatio Harisa i da mu se ćerkin izbor ne dopada, baka rada kaže da to nije tačno.

-Znam za te priče, ali nije to baš tako. Ako ga Rada voli, ne može Rade da ga mrzi. Ne meša se on u njene izbore, dobra su deca, ali eto… Rade želi da se ona uda što pre, da ima neko detence, unuče, ali Rajka sve čeka nešto. Sad je u Bosni kod njega – ističe ona za pomenuti medij.

Ona se prisetila i pevačicinog detinjstva, kada joj je majka preminula od teške bolesti.

-Rada je bila odličan đak. Kad im je majka umrla, to je sve poremetilo za ceo život, nije to lako, dok je gledala majku kako joj je umirala u bolnici. Teška bolest, mlada je umrla, namučila se – dodaje ova baka.

Kaže da nije istina ni da je Manojlovićeva rasprodala očevo imanje.

-Kakvo imanje je ona prodala? To imanje je njen otac kupio od mene, ja sam prodavala svoje imanje. Ni ar zemlje ona nije prodala, pričala je ona da je kriza i da je kupovala, a da sad mora da prodaje jer nema šta da jede, ali nije ništa od toga uradila. Rade sad obrađuje tu zemlju, sve je ostalo u familiji. S Radetom tu živi i supruga Suzana, Radina maćeha. Mnogo dobra žena, vredna, super se svi slažu – otkriva ona za Kurir.

-Dok je trajala korona, Rada nije imala šta da jede, maćeha joj je slala pakete za jelo u Beograd i Maji u Požarevac. Sad želi stan da kupi, neće više da iznajmljuje, rekla mi je da svaki dinar sad čuva da kupi stan. Rade i njegova žena rade po pijacama, četvrtkom u Žabarima, subotom u Aleksandrovcu, nedeljom u Simićevu. Prodaju toalet-papir, kozmetiku, kalendare, neke njene đinđuve-minđuve, deterdžente i tako to – zaključila je baka.

I komšinica Vera ima samo reči hvale za pevačicu.

-Ona je bila primer za svu decu još kao mala, ponos našeg sela. Sredila je kuću, obezbedila sve, i to s mukom. Majčina smrt joj je teško pala. Moja unuka Slađana i ona su se družile još od malih nogu, dolazila je kod nas u kuću sa sestrom na unukin rođendan. Bile su sve jako dobre drugarice. Inače, Rada je talenat nasledila od oca, on je jako lepo pevao isto. Snimio je i jednu ploču, zvala se “Četereže moje, selo malo”. I njen brat Nenad isto, to joj je brat po ocu. I Maja jako lepo peva, ali se stidi i neće da se bavi time – rekla je Vera za pomenuti medij.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs, Kurir

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar