Objektiv analiza: Deki i Stanoje oči u oči, ovo su potencijalni sastavi timova pred 164. “večiti derbi”!

Praznik fudbala

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT/Ilsutracija

U sredu sa početkom od 18 časova na stadionu “Rajko Mitić” na programu je 164. “večiti derbi”. Treneri crveno odnosno crno-belih Dejan Stanković i Aleksandar Stanojević, vredno “kuju” taktike pred novi okršaj “večitih”.

Nemaju prava na grešku jer navijači im sve mogu oprostiti, ali eventualni poraz u derbiju teško…

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Crvena zvezda:

Očekuje se da Dejan Stanković napadne večitog rivala sa Falčinelijem u špicu, a glavna podrška će mu biti Aleksandar Katai. Iznenađenje bi mogla da bude poslednja linija sa tri centralna defanzivca, a od bonusa se na terenu očekuju Petrović i Nikolić. Po bokovima će duž celog terena delovati Gajić i Rodić.

Partizan:

Aleksandar Stanojević bi u vatru od prvog minuta mogao da gurne mladog Nemanju Jovića, koji se četiri puta upisivao u strelce ove sezone. Poslednja linija sa golmanom Stojkovićem na čelu trebalo bi da bude sigurna, a uz najisturenijeg Holandera, najveća opasnost po gol crveno-belih biće Japanac Takuma Asano.

Evo i potencijalnih sastava Crvene zvezde i Partizana:

Partizan (4-2-3-1)

Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Natho, Zdjelar – Jojić, Jović, Asano – Holender

Trener: Aleksandar Stanojević

Crvena zvezda (3-5-1-1)

Borjan – Degenek, Milunović, Pankov – Gajić, Petrović, Sanogo, Nikolić, Rodić – Katai – Falčineli

Trener: Dejan Stanković.

Sve o “večitom derbiju”, ali i nekim drugim temama iz sveta sporta, kao što je i podsećanje na smrt Radomira Antića 6. aprila crne 2020. godine, možete da pročitate na sportskim stranama štampanog izdanja Objektiva za sredu.

Piše: Žarko Sokić

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar