Prošlo je 13 dana od smrti Dijega Armanda Maradone.
U ekspresnom roku, stadion Napolija preimenovan je u njegovu čast, iako se to kosilo sa italijanskim pravilima i zakonima, dok je u Argentini kup poneo takođe njegovo ime.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
U nekim zemljama to takmičenje je počelo da gubi na važnosti, ali ne i ovde, pošto osvajač Kopa Dijego Maradona ide u tamošnju Ligu šampiona.
U noći za nama, na programu je bilo poslednje kolo uvodne grupne faze, a u centru pažnje bio je prvi klub za koji je nastupao “El Pibe”, Argentinos Juniors.
Oni su na svom stadionu “Dijego Armando Maradona” ugostili Estudijanstes sa imprativom pobede, jer su samo tako sigurno prolazili dalje. Jesu na kraju slavili golom Gomeza već nakon osam minuta, ali je meč ipak obeležila slika na centru igrališta.
#AAAJ ?️ Tu casa, Diego.#DiegoEterno ♾ pic.twitter.com/dgWyCMq3HZ
— Argentinos Juniors (desde ?) (@AAAJoficial) December 7, 2020
Preko centra stadiona koji nosi njegovo ime, bio je Maradonin lik, a fudbaleri Argentinosa na dresovima od trenutka smrti legendarnog “El Pibea” nose i njegov takođe njegov lik.
#AAAJ ?? ¡Claro, Elías! pic.twitter.com/z9lB2cBoqk
— Argentinos Juniors (desde ?) (@AAAJoficial) December 8, 2020
Neviđena počast za Dijega Maradonu: Toliko je bio veliki, da OVAJ klub zbog njega menja grb!







Komentari (0)