Nije pustio glas na rođenju, mislili su da je mrtav, a onda ga je baka zaronila u kofu vode

Tokom karijere je prodao više od 100 miliona ploča i izdao 40 albuma

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Tanjug/Chris Pizzello/Invision/AP

Legendarni britanski pevač Tom Džons, koji danas slavi 80. rodendan, otkrio je za radio Bi-Bi-Si neke detalje iz svog života koje do sada nije iznosio u javnosti.

Džons je prepričao kako su ga posle rođenja proglasili mrtvim.

“Nisam ispustio ni glasa, nisam zaplakao, pa je medicinsko osoblje mislilo da sam mrtvorođeno dete. Babica je rekla majci: ”Jako mi je žao, dete ne diše”. Srećom, tamo je bila moja baka. Donela je kantu punu hladne vode, i uronila me u nju… Naravno, odmah sam se čuo. Baka me je doslovno oživela”, rekao je.

Osim incidenta na rođenju, pevač se prilikom onlajn koncerta “One World: Together At Home” prisetio i teškog detinjstva u Velsu, kada je oboleo od tuberkuloze, pa je morao pune dve godine da bude izolovan kod kuće, prenosi B92.

U dokumentarcu “Muzički put ser Toma”, koji je emitovan na Radiju Bi-Bi-Si 2, Džons je govorio i o tome kako je njegov prvi hit “It”s not unusual” 1965. godine bio prekretnica.

Od tada Džons ima izuzetno uspešnu karijeru, prodao je više od 100 miliona ploča i izdao 40 albuma.

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar