Ministar akademik Bela Balint sa ambasadorom Japana u Srbiji (FOTO)

Tema sastanka bila je nedavna poseta delegacije Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Japanu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Zoran Petrović/NITRA

Ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Vlade Republike Srbije akademik Bela Balint sastao se sa ambasadorom Japana u Republici Srbiji Njagovom eskelencijom Akirom Imamurom.

Tema sastanka bila je nedavna poseta delegacije Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Japanu, kao i predstojeća poseta ministra Balinta.

Tokom razgovora ministar se osvrnuo na prethodni sastanak sa ambasadorom Imamurom iz maja ove godine. „Sledeće godine obeleževa se 45 godina od kada naša država sarađuje sa Japanom u sferi nauke, a od prošle godine naše Ministarstvo veoma intezivno radi na formalizovanju bilateralne saradnje, kroz usaglašavanje adekvatnih sporazuma”, rekao je ministar Balint i istako da je u toku rad na sastavljanju Memoranduma o saradnji sa japanskim Ministarstvom obrazovanja, kulture, sporta, nauke i tehnologije.

Foto: Zoran Petrović/NITRA

Ministar Balint i ambasador Imamura osvrnuli su se i na paviljon Srbije na manifestaciji EКSPO 2025 u Osaki, ali i na predstojeću posetu predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, koji će biti na čelu delegacije koja će posetiti Japan, a čiji će deo biti i ministar Balint.

Foto: Zoran Petrović/NITRA

Ambasador Imamura istakao je važnost predstojećeg potpisivanja Memoranduma o saradnji, koji je u zavšnoj fazi pripreme. Ambasador je takođe izrazio svoju zahvalnost na prethodnoj poseti delegacije ministarstva Japanu i onome što je ta poseta iznedrila. „Smatramo da će potpisivanje Memoranduma predstavljati dobar temelj za uspostavljanje buduće saradnje između resora nauke Srbije i Japana”, zaključio je ambasador.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar